V zime je tiež potrebné myslieť na kanalizáciu

V zime je tiež potrebné myslieť na kanalizáciu

Zima sa nám už prihlásila prvými mrazmi a už máme za sebou aj prvé šúchanie námrazy z našich automobilov. Tak ako je dôležité dbať na prevenciu a bezpečnosť pri vodovode, netreba zabúdať ani na kanalizáciu a odpadové potrubie.

V tomto článku sme si pre vás pripravili charakteristiku kanalizácie a odpadovej vody, ktorú odvádza, a zároveň sme pre vás zhrnuli zopár praktických rád a tipov ako predísť nepríjemným situáciám a haváriám.

Kanalizácia je síce súbor zariadení, ktoré odvádza odpadovú vodu teplejšiu než je pitná voda ale neznamená to vždy, že nenastane problém. U kanalizácie nie je veľa prípadov zamrznutia, snáď len v prípade chladnej odpadovej vody, ktorá tečie v plytko uloženej kanalizácii. U kanalizácie je veľmi dobrá prevencia pre prípadné upchanie kanalizácie v zime a mrazoch. Pokiaľ sa nespravia určité kroky, pracovníci čistiaci kanalizácie majú množstvo práce navyše. Ako napríklad s otváraním poklopov, čistiacich kusov a podobne.

  1. Kanalizačné poklopy na dôležitých miestach je dobré soliť soľou alebo odhrňovať sneh z poklopu šachty.
  2. Kanalizačné šachty v miestach kam sa hrnie sneh z vozoviek alebo v trávnatých pásoch je dobré zabezpečiť kolíkom, podľa ktorého by sa určitá šachta našla a bolo možné ju použiť v prípade havárie.
  3. Čistiace T-kusy je potrebné z času na čas nielen v zimnom období zabezpečiť novými šraubami, ktoré sa mažú tukom, aby bolo možné ich kedykoľvek povoliť a umožniť prístup do potrubia.

 

Veríme, že tieto rady a tipy vám v prípade havárie môžu hodiť alebo dokonca samotnej havárii predísť. Spísali sme ich pre vás preto, pretože každý rok riešime nejakú situáciu týkajúcu sa zamrznutého vodovodu alebo zlému prístupu ku kanalizácii.

Ak aj napriek všetkej prevencii a podniknutým krokom, k takejto situácii, respektíve havárii dôjde, neváhajte nás kontaktovať a my vám na základe našich odborných vedomostí a dlhoročných skúseností radi pomôžeme.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *